internet-3113279_640

Телеграм-канал як засіб просування інформації

Мало хто буде сперечатися, що в нашому світі цифрових та інформаційних технологій месенджери набувають дедалі більше популярності і стають вже не тільки — ризикну висунути припущення: навіть не стільки — зручним інструментом листування та обміну повідомленнями.

За власним спостереженням можу стверджувати, що такий месенджер як Телеграм шалено набирає оберти і вже посідає 5 місце в світі за числом користувачів!

Переваги Телеграма перед іншими месенджерами для його користувачів настільки очевидні, що про них годі й казати.1

Я поділяю думку тих, хто вважає, що два основних — жирних і великих — плюса Телеграма (не враховуючи безпечне шифрування всіх повідомлень) — можливість створювати свій власний канал і ботів, які суттєво урізноманітнюють спілкування з цільовою авдиторією. Другий — безкоштовне хмарне сховище.

Більше детально з порівняльним аналізом  месенджерів можна ознайомитися за посиланням: https://messenger-comparison.azurewebsites.net/en/

Дедалі більше користувачів сприймають Телеграм як джерело необхідної або цікавої інформації, й прогнози стосовно подальшого зростання авдиторії телеграм каналів є дуже оптимістичними. Люди підписуються не тільки на особисті та групові чати, але й на канали, які умовно можна розділити на розважальні, загальноосвітні, політичні, професійно орієнтовані, авторські блоги, допоміжні сервіс-боти, тощо.

Отже, розглянувши можливість  присутності нашого навчального закладу — Народної української академії — в інформаційному просторі Телеграм, ми вирішили створити власний канал — NUA_NEWS [Student]  (посилання на канал: https://t.me/joinchat/AAAAAE8lZS8pwpJBKVkhSg)

Задля популярності нашого каналу, ми маємо чітко розуміти, для кого й що саме ми транслюємо. Коли визначений портрет цільової авдиторії, адміністратор більш детально розуміє, чим саме хотів би з нею поділитися. Актуальна інформація, новини університетського життя, подані живо й цікаво, опитування, огляди та поради експертів, корисні посилання та довідкова інформація, яка зібрана в одному місці — все це може привернути увагу потенційних підписників (або як їх ще називають — фоловерів). Додаємо сюди авторський стиль подачі — і отримуємо постійну та активну авдиторію.

Головні переваги Телеграм:

  • Високий коефіцієнт переглядів

На відміну від  Фейсбук, де стрічка формується за певними правилами ранжування, в Телеграмі така стрічка відсутня. Телеграм не сортує окремо чати та канали, тобто  користувач бачить повідомлення в будь-якому випадку. Багатьом з нас притаманно деактивувати функцію активних сповіщень. Проте, якщо інформація, яку подає канал, нам цікава чи корисна, то пізніше ми читаємо одразу кілька публікацій. Коефіцієнт відгуку, як подають дослідники, тут наразі складає понад 60%!

  • Відсутність офіційної реклами

На відміну від перенасичених рекламою соцмереж, в Телеграмі її дуже мало, і носить вона тільки опосередкований характер (коли адміністратор каналу на власний розсуд дає посилання на цікаві або пов’язані канали). Якщо, наприклад, втомилися від нескінченних рекламних пропозицій — обирайте Телеграм.

  • Можливість налаштувати бота

Телеграм-боти — без сумніву, одна з величезних переваг месенджера. Боти бувають прості й складні, здатні 17146ecca168cb5708ace8a0af96bec5виконувати безліч різноманітних завдань. Варто розглядати телеграм-бота як один зі засобів зворотного зв’язку. Запрограмувавши його, ми отримаємо дієвий спосіб комунікації з авдиторією. Складно віднайти те, чого не можуть боти, бо їх можливості при грамотному налаштуванні величезні!

  • Відсутність фоловінгу

Тільки адмін каналу бачить, хто саме на нього підписаний.. Ніхто не переманить та не «поцупить» ваших підписників. Тож, якщо ви плідно працюєте, збираючи саме свою цільову авдиторію — ніхто з конкурентів або недоброзичливців не зможе піти легким шляхом та скористатися плодами вашої праці (переманити ваших підписників, наприклад).

  • Стікер-пак із лого

Телеграм одним із перших запровадив стікери. Сьогодні він пропонує створювати власні. Стікер-пак із лого — ці безцінний спосіб збільшити пізнаванність бідь-якої компанії або бренду.

Отже, ми у загальних рисах розглянули доцільність та переваги присутності  в Телеграм-просторі. Наразі, підсумуємо: Телеграм — поки що доволі «молодий» інформаційний майданчик, який швидко набирає оберти; тут зібрана прогресивна та якісна авдиторія, а інструменти взаємодії, притаманні саме цьому месенджеру, при грамотному використанні дозволять придбати нових прихильників. Тож будьмо в тренді й на два кроки попереду від інших!)

Автор: Паненко И., куратор Телеграм-каналу НУА

При підготовці огляду були використані матеріли сайтів webmachina, statista.com, sendpulse.com, venwen.com